Virtual Swim Results

Solo Crossings (including Lap Accruals)

Name
Gender
Location
Time
Rowan Webb
Male
Sydney (Cabarita Swimming Centre)
4:25:08
Ian Lisney
Male
Sydney (Botany Aquatic Centre)
4:45:55
Justin Hanby
Male
Sydney (Botany Aquatic Centre)
4:45:55
Tessa Garside
Female
Sydney (Botany Aquatic Centre)
4:52:00
Greg Peirce
Male
Sydney (Botany Aquatic Centre)
4:52:00
Ed Slattery
Male
Sydney (ABC Manly)
6:09:09
Colleen Szeto
Female
Adelaide (Semaphore Jetty to Hove)
6:10:43
Marc Loader
Male
Adelaide (Semaphore Jetty to Hove)
6:11:13
Matt Simpson
Male
Sydney (ABC Manly)
6:16:45
Mark Knackstedt
Male
Sydney (Botany Aquatic Centre)
6:19:28
Michael Gregory
Male
Melbourne (Port Phillip Bay)
6:28:57
Marin Slunjski
Male
Adelaide (Semaphore Jetty to Brighton Jetty)
6:32:12
Craig Mellick
Male
Sydney (North Bondi to South Malabar)
7:13:51
Brendan Cullen
Male
Melbourne (Port Phillip Bay)
7:21:31
Allan Mackenzie
Male
Murray Aquatic & Leisure Centre
COMPLETED
Christine Caffin
Female
Murray Aquatic & Leisure Centre
COMPLETED
Donna Livingstone
Female
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED
Geoffrey Karlovsky
Male
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED
Ginny Fryer
Female
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED
Glenice Tatham
Female
Murray Aquatic & Leisure Centre
COMPLETED
Jen Quinlan
Female
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED
Lyn McPhail
Female
Murray Aquatic & Leisure Centre
COMPLETED
Merrilyn Phillips
Female
Murray Aquatic & Leisure Centre
COMPLETED
Peggy Sapwell
Female
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED
Vicky Gilligan
Female
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED
Whitney Gilbert
Female
Shire of Augusta Margaret River Recreation Centre
COMPLETED

Duo Crossings

Name
Gender
Location
Time
Electric Turtles
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
5:15:02
Embos (James & Annabelle)
Mixed
Otters (Port Phillip Bay, VIC)
6:39:09

Team Crossings

Name
Gender
Location
Time
AKSC Sharks
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
5:50:28
Kuroshio-Turtles
Mixed
Kitamoto Swim School (Japan)
5:57:05
Seals
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
6:04:27
AKSC Penguins
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
6:17:07
AQLUB
Female
Kitamoto Swim School (Japan)
6:17:39
AKSC Dolphins
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
6:23:48
Holy Quokka Moly
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
6:28:17
The Dolphinators (Gordon, Andrew P, Andrew F, David)
Male
Otters (Port Phillip Bay, VIC)
6:32:52
Team Raa
Mixed
Toodyay Recreation Centre
6:41:00
Dream Team (Dakoda, Stephen, Karen, Frankie)
Mixed
Otters (Port Phillip Bay, VIC)
6:41:07
Teddington Eagles
Mixed
Hampton Pool (UK)
6:47:00
We R Famile & Dave (Katrina, Carl, Spencer, David)
Male
Otters (Port Phillip Bay, VIC)
6:57:03
Acqua Sloths (James, Jennie, Lachie, Scott)
Male
Otters (Port Phillip Bay, VIC)
DNF

Novelty Team Crossings

Name
Gender
Location
Time
Esperance Sea Dragon
Mixed
Bay of Isles Leisure Centre
5:25:00
T Swizzlez
Mixed
Gingin Aquatic Centre
5:36:00
Rott-ness Orca
Mixed
Toodyay Recreation Centre
5:50:00
Mermaid Sisters
Mixed
Bay of Isles Leisure Centre
6:03:00
Gibson Surf Life Saving
Mixed
Bay of Isles Leisure Centre
6:10:00
Swim for Coffee
Mixed
Bay of Isles Leisure Centre
6:18:00
Tokyo Bay Swim Club
Mixed
Kitamoto Swim School (Japan)
6:18:23
Team Anyhow
Mixed
Kitamoto Swim School (Japan)
6:33:23
The Crocs
Mixed
Gingin Aquatic Centre
6:37:00
Shooting Swimmers
Mixed
Toodyay Recreation Centre
6:39:00
Newton-Condingup Football Club
Mixed
Bay of Isles Leisure Centre
6:45:00
AFAC HAVE-A-GOERS
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
6:52:14
Ice Breakers
Mixed
Bay of Isles Leisure Centre
7:05:00
Uminchu 2022
Mixed
Kitamoto Swim School (Japan)
7:09:40
Quokka Fun
Mixed
Gingin Aquatic Centre
7:10:00
Guppies
Mixed
Gingin Aquatic Centre
7:30:00
Murray Social Swimmers
Mixed
Murray Aquatic & Leisure Centre
7:58:06
Ten Seals
Mixed
Armadale Fitness and Aquatic Centre
DNF (7:30:56 @ 18km)
My Water Walkers
Mixed
Gingin Aquatic Centre
DNF